Haber

Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği İsrail’i Destekleyen Markaları Boykot Ediyor

Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği (BKÜB), İsrail’i destekleyen markaları boykot edeceklerini duyurdu.

Sendikanın İsrail’in Gazze’deki saldırılarına ilişkin yaptığı basın açıklamasına göre, ilgili 17 üniversite İsrail’i destekleyen markaların ürünlerini boykot edecek.

Bildiride, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bilecik Pir Edebali Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sağlık. ve Teknoloji Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi.

Bildiride, İsrail’in yaklaşık bir asırdır Filistin’de uyguladığı ve günlük yaşamın bir parçası olan baskı ve zulmü Gazze’de soykırıma dönüştürdüğü ve zulmünü her geçen gün artırmaya devam ettiği vurgulandı. Ülkelerin koşulsuz destek sağladığını ve desteğini eyleme dönüştürdüğünü belirterek, “Akdeniz’e gönderilen gemiler, İsrail’in hizmetine verilen hava savunma sistemleri ve silahlar ve önemli pozisyonlardaki rakamlar tarafından yapılan ziyaretler devam ediyor. Çeşitli Filistinlilerden yana olduğunu beyan edenlere hükümetler tarafından sindirme formülleri uygulanıyor.” ve işleri engelleniyor.” ifadeler kullanıldı.

Açıklamada, alanda büyük önem taşıyan aralıksız bombalar, askeri operasyonlar, iletişim teknolojileri, lojistik ve gıdanın önemli bir kısmının Yahudilerin elinde olduğuna ve Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası şirketlerin sponsorluğuna dikkat çekildiği belirtildi. :

“Bu noktada açıklama ve eylemleri uzaktan kınamanın ötesine geçmeyen İsrail destekçilerinin ‘Özgür Filistin’ açıklamalarının eyleme dönüştüğü bir gerçektir. İsrail ordusunu besleyen şirketlerin çalışmalarının kullanılmaması ve bu konuda boykot uygulanması hafife alınmaması gereken bir esastır.” Bu bağlamda Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği’ndeki 17 üniversite olarak, Filistin’de işlenen insanlığa karşı suçlara sessiz kalmamak ve İsrail’i destekleyen markaların çalışmalarını boykot etme kararı aldığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz. zulme ortak olmamak. Gördüğü gelecekle bir an önce buluşmak ümidiyle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu