Haber

Edirne İl Genel Meclisi İsrail’i Kınadı

Edirne İl Genel Meclisi yaptığı açıklamada, Filistin’de katliam yapan İsrail’i tüm insanlığın gözü önünde kınadı.

Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, İsrail’in Filistin’deki masum insanları ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarına sert tepki gösterdi. Edirne İl Genel Meclisi’nde Meclis Başkanı Mehmet Geç, AK Parti, CHP, MHP ve GÜZEL Partisi İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınadı. Edirne İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarında gündem maddelerine geçmeden önce, AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut’un İsrail’in kınanmasına ilişkin hazırladığı ortak bildiri, Meclis Başkanı Mehmet Geç tarafından okundu. Yıllardır Müslümanların en değerli türbelerine ev sahipliği yapan Filistin topraklarının Siyonist İsrail tarafından havadan, karadan ve denizden kuşatma altına alındığını belirten Geç, Filistinlilere soykırım uygulayan işgalci İsrail terör örgütünün de Filistinlilere karşı soykırım yaptığını ifade etti. Gazze ve diğer bölgelerdeki halk katliamı, 7 Ekim’den bugüne kadar devam ediyor.

Geçmiş, Edirne İl Genel Meclisi olarak İsrail’in saldırılarına ve Filistin halkına uygulanan insanlık dışı katliam ve baskılara karşı durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük mücadelesini desteklemeye ve savunmaya devam edeceklerini söyledi. , adalet, hukuk ve bağımsızlık.

Akbulut’tan boykot çağrısı

Gündem dışında bir açıklama yaparak konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut, Siyonizm’e destek veren şirketlerin çalışmalarının kararlı ve sürekli boykot edilmesi çağrısında bulundu. Bu yaşına kadar böyle bir vahşet görmediğini belirten Akbulut, “Orada yaşanan görüntüler insan vicdanının anlayabileceği görüntüler değil. Ben bu yaşıma kadar böyle bir vahşet görmemiştim. Bir babanın çocuğu üzerinde hiçbir kontrolü olamaz. Kafası yok. Çocuğunu boynundan tutup tüm dünyaya gösteriyor. Buna ne dayanabilir? Kaçar.” “Yer yok. İçme suyu yok, sığınacak yer yok. Yatacak yer yok. Dolayısıyla kalbimiz kırılıyor. Bu katillere, bu eli kanlı zalim Siyonistlere, bu terör örgütlerine lanet olsun diyoruz.” dedi.

CHP grubu adına konuşan İl Genel Meclis Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Filistin’de yaşananları dil, din, ırk ayrımı yapmadan kabul etmenin sindirilemez bir durum olduğunu belirtti. Filistin’de büyük bir katliam ve insanlık dramı yaşandığını belirten Gegeoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak binlerce masum Filistinlinin yararlandığı ve binlercesinin hayatını kaybettiği insanlık dışı saldırıyı kınadıklarını belirtti. – EDİRNE

haber-alasehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu