Haber

Ekrem İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Taksi’ Tepkisi: “Macar Kimde Var, Halk Da Bilir, Taksiciler de Bilir”

HABER: FAHRETTİN ÖZTÜRK – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün düzenlenen UKOME toplantısında 2 bin 125 minibüs ve minibüsün taksiye dönüştürülmesi yönünde alınan kararı değerlendirerek, “UKOME olmasaydı İBB olsaydı bu durum çok tehlikeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çok daha zahmetli. yanıtladı. İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak liderim ve tüm ekip arkadaşlarım taksi ihtiyacı konusunda kararlılığımızı ortaya koyarak vatandaşlarımızı yüzde 80-90 oranında arkamıza alarak vatandaşlarımızı bu işe engel olanların oturduğunu gördükleri için gördük” dedi. O masalarda sadece engellemek için el kaldırdılar, direndiler, karşı çıktılar” diyenler, “Gürültü yaptıkları için, hükümet temsilcileri korktukları için ısrarlarımıza boyun eğdiler. Kimde marifet var, halk bilir, taksiciler bilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sayesinde taksi çıktı. İstanbullulara hayırlı olsun.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün TÜPAP 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. İmamoğlu, yazar Yekta Kopan ile röportaja katıldı. İmamoğlu, röportajın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, dün düzenlenen İstanbul UKOME toplantısında bin 803 minibüs ile 322 minibüsün taksiye dönüştürülmesi teklifinin kabul edildiğini belirterek, “Bu kararla bazı çıkar ağlarının oyununu bozdunuz. başta UKOME olmak üzere içinizdeki tüm gelişmeleri, tüm oluşumları yoluna koyun.İBB olsaydı bu durum çok tehlikeli, çok daha düşünceli olabilirdi.Ama iş İBB’ye bırakılmadığı için UKOME bu konuyu gündeme getirdi. Sırayla çözelim” dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan. İmamoğlu şunları söyledi:

“Bazen, NASIL BU KADAR ŞAŞIRDIKLARINI ANLAMADIM”

“Bazen bu şaşkınlığı nasıl yaşatıyorlar anlamıyorum. Çünkü UKOME’nin İBB’nin bir kurumu olduğunu en iyi o biliyor. Sırf çoğunluğu elde etmek için anlamsız bakanlıklardan temsilciler göndererek genelge ile yapısını değiştirmeye çalıştılar.” Düzensiz atama ile UKOME.Cumhurbaşkanı, geçmişte İBB’ye başkanlık etmiş biri olarak ‘İBB olmasaydı’ diyen bir tanım bulamıyorum.

TAKSİ İHTİYACI İLE İLGİLİ TALİMATLARIMIZA KARŞI VERİLDİKLERİ: Ama şunu net olarak söyleyeyim: İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ben ve lider olan tüm ekip arkadaşlarım taksi ihtiyacı konusundaki kararlılığımızı yüzde 80-90 vatandaşlarımızı arkamıza alarak gösterdik. bu işi önleyenler o masalara oturup sadece engellemek için ellerini kaldırmış; Çünkü direndiler, direndiler ve yüzde 80-90 ses çıkardılar, bu tepkiden korktukları için, bu tepkiden korktukları için ısrarımıza boyun eğdiler. Yanlış bir şey yaptılar. Geçen UKOME’da taksilerin piyasaya çıkması için olumlu oy kullandılar.

İBB BU TEKLİFİ GETİRİYOR: İBB zaten o teklifi oraya getirdi. Sonunda İstanbul kazandı. Ama bu yeterli değil, daha fazlasına ihtiyacı var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve başkanı olarak şunu söyleyeyim: Madem İstanbul’daki Taksiciler Odası Başkanı İstanbul’daki taksici esnafının menfaatini ve refahını değil, sadece taksi ehliyetinin menfaatini düşünüyor. İstanbul’da levhalar, bu işte hala bir direnç gösteriyorlar.

İBB SAYESİNDE TAKSİ MEVCUT: Daha önce bu iş bloke olduğu için Cumhurbaşkanı ve Bakanı bir kez daha öven Taksici Dairesi Başkanı, bu süre uzayınca taksilerimizle İstanbul saraçhanesi önünde karşı gösteri yaptı. Bu nedenle kimde beceri varsa bunu halk da biliyor, taksiciler de biliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sayesinde taksi çıktı. İstanbullulara hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu