Haber

Esenler’de iş yerinden hırsızlık yapan 2 zanlı tutuklandı

ESENLER’de bir iş yerinin duvarını kırarak 400 bin lira değerinde cep telefonu, bilgisayar ve 6 akıllı saat çalan biri kadın iki zanlı gözaltına alındı. Şüphelilerden Abdurrahman E. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, NB serbest bırakıldı.

Esenler, Mimar Sinan Mahallesi, Davutpaşa Caddesi’nde dükkan işleten Turgut B., iş yerinden hırsızlık şikayeti ile polise başvurdu. Turgut B., hırsızların binanın duvarını kırarak 400 bin lira değerindeki cep telefonu, bilgisayar, 6 adet akıllı saat ve güvenlik kamerası kayıt cihazını çaldıklarını söyledi.

Olayla ilgili Hırsızlık Bürosu tarafından soruşturma başlatıldı. Polis, yaptığı incelemeler sonucunda zanlıların binanın arka tarafını dolaştıktan sonra dükkâna denk gelen yerden duvarı deldiklerini belirledi. Olayın ardından kaçan zanlıların ilk olarak kimlikleri belirlendi. Operasyonda zanlılar Abdurrahman E. (49) ve NB (50) gözaltına alındı. Hırsızlık Büro Amirliği’ndeki işlemleri tamamlanan zanlılardan Abdurrahman E. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, NB serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu