Haber

Eşrefpaşa Hastanesi koridorları 100. yıl coşkusuyla renklendi

Eşrefpaşa Hastanesi koridorları 100. yıl coşkusuyla renklendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi gören hastalar ve refakatçileri için Cumhuriyetin 100’üncü yıl coşkusuna ortak olmak amacıyla sürpriz kutlama düzenlendi. Hastane Türk bayraklarıyla süslenirken, müzik eşliğinde marşlar söylendi. Meydanlardaki kutlamalara katılamasalar da bayram havası hastane koridorlarına taşındı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamalarında Eşrefpaşa Hastanesi’nin palyatif servisindeki hastalara popüler bir sürpriz yaptı. 2440. Bölge Rotary E-Kulübü ile birlikte düzenlenen kutlama programıyla bayram coşkusu hastane koridorlarına taşındı. Yoğun bakım ünitesinin koridorları ve kapıları bayraklarla süslenirken, görevliler de İzmir Sanat Akademisi sanatçılarının çaldığı marşlara eşlik etti.

100’üncü yıl coşkusu
Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Uçar, Cumhuriyetin 100’üncü yıl sevincini hasta ve refakatçilerine yaşatmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. 2440. Bölge Rotary E-Kulüp Lideri Funda Sungurtekin, “Cumhuriyetimizin 100. yıl heyecanını hastalarımıza az da olsa yaşatabildiysek ne mutlu bize.”

Bize ve hastalara moral veren bir etkinlik oldu.
Babasının rahatsızlığı nedeniyle Eşrefpaşa Hastanesi’nde kaldıklarını belirten Günsu Erakgün, “Daha önce böyle bir organizasyonun yapılacağını bilmiyorduk. Bu çok büyük bir sürprizdi. Bize ve hastalara moral veren bir olaydı. Her Türk vatandaşının kutlaması gereken bir gündür. Biz bunun için yetiştirildik. Yine de burada böyle bir etkinliği görmek bizi çok mutlu etti. “Sizi tebrik ediyorum” dedi.
Eşinin rahatsızlığı nedeniyle Eşrefpaşa Hastanesi Palyatif Servisi’nde kaldıklarını ve müzik seslerini duyunca şaşırdığını belirten Vahide Uğurlu, “Bütün koridorlar bayraklarla süslenmişti. 100. yılda meydanlarda olamayabiliriz belki ama bu duyguyu hastanemizde yaşadık. Çok gurur duyduk” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

muradiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu