Haber

Gaziantep’te enkazdan 71’inci saatte kurtarılan depremzede yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıda Gaziantep’te 71’inci saatte enkazdan kurtarılan 75 yaşındaki Bekir Yıldırım, tedavisinin sürdürüldüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yaşadıklarını anlattı.

Eski İslahiye Ziraat Odası Başkanı Yıldırım, depremde Gaziantep’te yaklaşık 3 gün evinin enkazı altında kaldı. Depremin 71. saatinde kurtarılan Yıldırım, Gaziantep’te hastaneye kaldırıldı ve ardından tedavisinin sürdürülmesi için İstanbul’a ambulansla götürüldü.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, deprem günü yaşadıklarını anlatmakta zorlandığını söyledi. Depremin olduğu gün İslahiye’deki 7 katlı apartmanda yalnız kaldığını belirten Yıldırım, eşinin rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’da kızının evinde kaldığını söyledi. Depremle ilgili açıklama yapan Yıldırım, “Sabah deprem olunca kapıya koştum ve oraya yığıldım. 3 gün 3 gece enkazda kaldım ama bu çok farklı bir hayat, olamaz. açıklansın. Uyumuyorsun, sanki uyanıkmışsın gibi. Film izliyordum. . Ve yere çarpıyorum. Kalkacak havanda değilsin.” söz konusu.

Enkaz altında hep kabus gördüğünü söyleyen Yıldırım, orada önce eşini ve çocuklarını düşündüğünü söyledi. Enkazın altında hep “Oğlum kurtar beni” deyin. Enkazın altında ‘Kurtarın beni’ dediğini açıklayarak. Bağırıp vuruyordum. Bu arada bizimkiler ve medya yetişti. Sağolsun Ahmet Hakan Bey yayını kesmedi. Beni çıkarana kadar yayın yaptı. Sonra arama kurtarma ekipleri beni çıkardı.” dedi.

Enkaz altında kendisine ulaşılamayacağını asla düşünmediğini anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Yine de sesimi duyabileceğimi düşünmüştüm. Arama kurtarma ekibi benimle iletişime geçmeye çalıştığı an, ‘Artık kurtuldum’ gibiydim. Enkazdan çıkarıldıktan sonra Gaziantep’te hastanede uyandığımda çocuklarım beni alıp götürünce hayata döndürüldüm. Hastanede sağıma soluma baktılar. dedim. Ambulans beni uçakla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine götürdü.”

Hastanede kendisiyle yakından ilgilenen sağlık çalışanına teşekkür eden Yıldırım, apartmanın enkazından sağ kurtulduğunu ancak beyin sarsıntısı sonucu çok sayıda arkadaşının hayatını kaybettiğini söyledi.

Hasar gören binaların müteahhitlerini devletin bırakmayacağını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Gömüldüğüm bina 23 yaşında ama babamın 70 yıllık 3 katlı evine bir şey olmadı. Büyük binalarda hasar var. İslahiye’de yaptığımız çiftlik evine bir şey olmadı. Yapamayız. Hayatını kaybedenleri geri getirin.?”

Yıldırım, genel sağlığının iyi olduğunu ve sadece kolunda sorun olduğunu belirterek, iyileşip yürüyünce çok sevineceğini söyledi.

haber-kizilcahamam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu