Ekonomi

Greenlight’tan Einhorn’un Elinde Külçe Halinde Önemli Miktarda Altın Var

Greenlight Capital’in başkanı David Einhorn, altının firma için büyük bir yatırım teşkil ettiğini ve sahipliğin gerçek altın külçeleri şeklinde olduğunu belirtiyor

Greenlight Capital’in başkanı ve kurucusu olan yatırımcı David Einhorn, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı görüşmede altına önemli bir yatırımı olduğunu belirtti.

Einhorn, “Altın portföyümüzün önemli bir bölümünü oluşturuyor” dedi. “Altın varlıklarımız Altın ETF’sinin (GLD) ötesine geçiyor; gerçek külçe altınlara sahibiz.”

David Einhorn’un hatırı sayılır miktarda altın bulundurma tercihi bilinçli. Bu kararını, ABD’nin aşırı derecede müsamahakâr olduğunu düşündüğü parasal ve mali stratejilerine ilişkin analizine dayandırıyor.

Einhorn, “Bütçe açıklarının ciddi bir sorun haline geleceği görüşündeyim,” diye ifade etti. “Ve altına yatırım yapmayı olası olumsuz sonuçlardan korunmak için bir strateji olarak görüyorum.”

Olumsuz bir olayın meydana gelme olasılığına ilişkin bir soruya yanıt olarak Einhorn, mali çerçevenin uzun vadede uygulanabilir olmadığı ve para politikasının yeterince destekleyici olmadığı düşünüldüğünde bunun bir zamanlama meselesi olduğunu belirtti.

Einhorn, “Bana göre bu sadece bir aritmetik meselesi,” dedi. “Piyasada güven olduğu sürece her şey istikrarlı görünüyor, ancak bu güven bir kez sarsıldığında önemli bir sorun ortaya çıkıyor.”

Çarşamba günü New York’ta düzenlenen Sohn Yatırım Konferansı sırasında Einhorn enflasyonun yeniden hız kazanmakta olduğu görüşünü paylaştı. CNBC ile yaptığı konuşmada, Federal Rezerv’in faiz oranlarını piyasanın beklediğinden daha az sıklıkta düşürebileceğini de belirtti ve Federal Rezerv’in bu yıl herhangi bir faiz indirimi yapmama olasılığını kabul etti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haber-alacam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu