Haber

Karabağlar’da “Kadın Çemberi”

Başkan Selvitopu da Barış Semt Merkezi’ndeki atölye çalışmasına katıldı.

Karabağlar Belediyesi, 25 Kasım Bayana Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Günü kapsamında “Kadın Çemberi” isimli atölye çalışması düzenledi. His ve fikirlerini pankartlara yansıtan bayanlar, güvenlik planı oluşturma konusunda da çalışma yaptılar.

Karabağlar Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü Bayan Danışmanlığı tarafından düzenlenen aktiflik, Barış Semt Merkezi’nde yapıldı. Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu’nun iştirakiyle gerçekleşen aktiflik öncesinde bayanlar, “Kadın Dayanışması Güçlendirir” ve “Birlikte Daha Güçlüyüz” yazılı pankartlara boya ve yapıştırma tekniğiyle hislerini aktardılar.

Etkinlik kapsamında, bayanların şiddet öncesinde ve sırasında neler yapabileceğini, çocuklarını nasıl koruyabileceğini, işyerinde ve mahallesinde kendi güvenliğini nasıl sağlayabileceği içeren “Güvenlik planı Oluşturma” konusunda çalışmalar yapıldı.

Yalnız bırakmadı

Başkan Selvitopu, “Bu tür çalışmalarda önemli olan sizlerin düşünceleri. Karabağlar Belediyesi olarak tüm gücümüzle, semt merkezleri gibi projelerle yanınızda olmaya çalışıyoruz. Ülkemizde kadınların toplumsal anlamda bir çok sorunu var. Karabağlar Belediyesi olarak amacımız, bütün mahallelere yayılarak, özellikle ev hanımlarıyla iletişim kurmak. Sizlerden gelen sorunları dikkate alarak, bunlara yönelik proje ve çözümler üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Selvitopu, bayanlarla sohbet ederek, onların sorularını da yanıtladı.
Aktiflik sonunda günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu