Haber

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’ten Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vali Gökmen Çiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir bildiri yayınladı.

Vali Çiçek, açıklamasında, 29 Ekim 1923’te bağımsızlık inancıyla ilan edilen Cumhuriyetin, birlik ve beraberlik ruhunun en büyük eseri olduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yoksulluktan doğan mucizenin adı olan Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Çiçek, mesajında ​​şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına gelirken, atalarımızdan aldığımız bu kutsal mirası gelecek nesillere daha sağlam ve sağlam bir şekilde ulaştırmak ve yüzlerce yıldır özgürce yaşamak konusundaki inancımızdan asla taviz vermeyeceğimize olan inancım tamdır.” Büyük tarihimizin her döneminde imkânsız ve yazılı destanlara imza attık.” Kahraman atalarımızdan aldığımız güç ve ilhamla, bağımsızlık ruhumuzu her zaman canlı tutarak, 100 yıldır sürdürdüğümüz kutlu yürüyüşümüzü sürdürmek için daha çok çalışacağız, daha çok çaba göstereceğiz. Ülkemiz son yüzyılda Cumhuriyetle birlikte her alanda büyük atılımlar yapmış, takdire şayan başarılara imza atmıştır. “Güçlenen demokrasisi ile de saygın ve prestijli bir küresel aktör haline gelmiştir. Bundan sonra da bölgesinde ve dünyada barışın, huzurun ve istikrarın kaynağı, gücün odak noktası olmaya devam edecektir.”

Vali Çiçek, Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümünü kutlayarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri ve vefat eden gazileri rahmetle andığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu