Ekonomi

Lands’ End 25 milyon dolarlık hisse geri alım programını onayladı

DODGEVILLE, Wis. – Önde gelen bir dijital perakendeci olan Lands’ End, Inc. (NASDAQ:LE), Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilen ve şirketin adi hisse senetlerinin 25 milyon dolara kadar geri alımına izin veren yeni bir hisse geri alım programını duyurdu. Hemen yürürlüğe giren bu yeni program 31 Mart 2026 tarihine kadar devam edecek.

Şirket, 2 Şubat 2024’te sona eren önceki geri alım programında Haziran 2022’den itibaren toplam 20,3 milyon dolar karşılığında 2,3 milyon hisse geri alımı yapmıştı. Yeni plan kapsamındaki geri alımlar açık piyasada, özel olarak müzakere edilen işlemler yoluyla veya federal menkul kıymetler yasaları kapsamında izin verilen diğer yollarla gerçekleşebilir. Ancak bu işlemler, hisse geri alımlarına yıllık bir sınır getiren şirketin Vadeli Kredi kredi sözleşmesine tabidir.

Lands’ End’in Finans Direktörü Bernard McCracken, şirketin iyimserliğini dile getirerek şunları söyledi:

“Bu yeni hisse geri alım yetkisi, Yönetim Kurulu ve yönetim ekibinin Lands’ End’in stratejisine ve hissedar değeri yaratma taahhüdüne olan güvenini göstermektedir.”

Şirketin kârlı satışları artırmaya odaklandığını ve geçen yılki borç refinansmanının ardından hissedarlara sermaye iade ederken stratejik büyümeye yatırım yapabildiğini vurguladı.

Geri alım programının finansmanının eldeki mevcut nakit, operasyonlardan elde edilen nakit ve varlığa dayalı üst düzey teminatlı kredi tesisi kapsamındaki potansiyel borçlanmaların bir kombinasyonundan sağlanması bekleniyor. Hisse geri alımlarının zamanlaması ve hacmi, diğer faktörlerin yanı sıra piyasa koşullarına ve hisse fiyatına bağlı olacaktır. Şirket ayrıca, içeriden öğrenenlerin ticareti yasaları nedeniyle şirketin aksi takdirde kısıtlanabileceği zamanlarda hisse geri alımlarına izin veren bir Kural 10b5-1 planı da kullanabilir.

Lands’ End, geri alım programının herhangi bir zamanda değiştirilebileceği veya askıya alınabileceği ve ne ölçüde uygulanacağının, iş ve piyasa koşulları ile şirketin kredi olanaklarının getirdiği sınırlamalar dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacağı konusunda uyarıyor.

Bu girişim, Lands’ End’in başta dijital platformları, şirket tarafından işletilen mağazaları ve üçüncü taraf dağıtım kanalları aracılığıyla gündelik kıyafetlerden ev eşyalarına kadar bir dizi ürün sunan lider bir perakendeci olarak daha geniş stratejisinin bir parçasıdır. Duyuru, Lands’ End, Inc. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberhemsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu