Haber

Mete Yarar: İstanbul mitingi emperyalizme karşı bir isyandır

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Benefit, AK Parti’nin İstanbul mitingini değerlendirerek, “İstanbul mitingi aslında emperyalizme karşı bir isyandır” dedi.

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen “Türkiye Asrın Kent Buluşmaları” kapsamında Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar, Çorumlularla bir araya geldi. Devlet Tiyatrosu’ndaki konferansta Fayda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Bugünkü kavganın ne olduğunu biliyor musun?” Benefit, “İstanbul’daki mitinge 1 milyon 700 bin kişi katıldı değil mi? Bilinen 1 milyon 700 bin. Gelenler ve dışarıda kalanlarla birlikte bu sayının 2 milyon olduğu söyleniyor. İstanbul mitingi aslında bir isyan emperyalizme karşı bir isyandır İstanbul dedi ki ‘Bundan sonra benim için çalışanları, zaman harcayanları, uğraşanları yıkmanıza asla izin vermeyeceğim. Hayır o bölüm bitti. bu ülkenin çocukları Bu ülkenin milliyetçi insanını aşağılayamazsınız.” “Tabi 2 milyon kişi yüzerek gitti. Tabii bir de Tayyip Erdoğan aşkı var. Ancak birincisi başkanını korumak, ikincisi vatanını korumak. Konu buraya kadar geldi” dedi.

Geçmişte Türkiye’de savunma sanayi gibi bazı alanların adeta yabancı ülkelerin süpermarketi konumuna geldiğine işaret eden Yarar, “Erkekler için çok büyük bir pazardık. Abi ben senin üstün bir pazar olmana izin vermiyorum. Önce bakkal açtı, bakkal biraz daha büyüdü, sonra büyük bir market açtı, sonra bu arkadaşlar o adamlara, şimdi gidiyorsunuz, süpermarketi büyüteceğiz, hipermarket olacağız, diyor. göndermiyoruz, bittik, çünkü bittiler, bugün savunma sanayinin, MİT’in, TSK’nın gücünü onlar da biliyor, diğerleri de biliyor, terör bitmek üzere, 2023’ten itibaren, terörle bu ilkeye kimsenin parmak sallayıp işaret etmesi mümkün değil.1990’larda iki olay bizi kasıp kavurdu.Biri Bosna Hersek’teki katliam, Karabağ’daki katliam.90’lar bizim için sancılı yıllardı. Biz ne yaptık biliyor musunuz Elimizden geldiğince ikisine de yardımcı olmaya çalıştık ve durumu tersine çevirdik. Ama bir noktaya getirdik. Her milliyetçinin aklında Karabağ’ın kurtuluşu var mıydı? Kurtarıldı mı? Nasıl kurtuldu? Türkiye’nin takviye ve kurmay zekasıyla olduğu kadar teknolojinin de desteğiyle yapıldı. Tüm insanların hayali neydi? Bütün Türklerin birliği Kızılelmadır. Balkanlardan Çin Seddi’ne kadar Türklerin bir arada, gümrüksüz, pasaportsuz yaşadığı bir dünya hayal ettik, bu yıl oldu mu? Oldu. Neden, çünkü Türkiye başını kaldırdı. En güçlü ekonomiye, savunma sanayine, ortadaki en büyük nüfusa sahibiz. Biz başımızı kaldırmadıkça Türk devletlerinin başlarını kaldırmaları mümkün değildi” dedi.

“Gençler kimse size bu ülke hakkında kötü söz söylemesin”

Gençlere Türkiye aleyhinde konuşanlara fırsat vermeyin çağrısında bulunan Metet Yarar, “Son yıllarda insanların hayallerinin çoğu gerçekleşti. Ne kaldı? 10 yıl daha sabretmemiz gerekiyor. gençlere hakkının verildiği, en iyi kurallara göre yaşadığı ve imkanların olduğu bir hayat.. Bu nasıl olacak.Gençlerin hayallerindeki o cep telefonunu Türkiye’de yapacağız.O arabalar Türkiye’de yapılacak.Sen alacaksın dışarıdan 1-2 milyona aldığınız arabayı 600-700’e sizin için çalışan insanları savunmamız lazım ama bu kargaşa çok yüksek sesle yapacağız gençler kimse konuşturmasın Size bu memleket hakkında kötü sözler söylensin.Vatanı kötüleyen varsa dur deyin.Anneme söz söylemem.Bu memleket benim vatandır.Babama söz ettirmem.Bu millet benim babamdır. Hatalarımız olur ama yapılanlar görülmez, alın teriyle ilerleyemeyiz, bazıları yaptırmamak ister. Yaygara bu. Birisi engelliyor, birisi bunu yapmak istiyor. Aynı şeyi İstanbul’daki Boğaziçi Köprüsü’nün yapımında da gördük. “O gün köprüye ne gerek var” diyenler, “Bugün raylı sistem, tünel ve Boğaz köprülerimiz olmasına rağmen zorluklarla karşılaşıyoruz” dediler.

“Kalıntıları Sakla”

Yarar, “Bize verilen her şey bize emanettir” dedi. Sokakta yürürken ailenizden bahsederken başınızı çevirmiyorsanız? Vatan denildiği zaman gitmeyeceksin. Sokakta yürürken, evinize girerken, malınızı çalarken bir şey söyleyince evladınızın canına kıyan bu PKK’lılara sırtınızı dönmeyeceksiniz. “Söz söylerken arkanızı dönmeyeceksiniz. Bu arbedeyi yüksek sesle çıkarmaya devam edeceksiniz” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Konferansa AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Başkanı Cemil Çağlar, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay izledi. – ÇORUM

enez-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu