Teknoloji

Mozilla’dan Müjde: Windows 7 ve Windows 8 Desteği Uzuyor

Google Chrome’un büyük rakiplerinden bir tanesi olan FireFox web tarayıcısının geliştirici olan Mozilla şirketi kullanıcılarını sevindiren bir haber verdi. Mozilla Ürün Yönetim Kıdemli Direktörü Byron Jourdan’ın yapmış olduğu açıklamaya göre Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları önümüzdeki bir süre daha Mozilla FireFox kullanmaya devam edecek.

Mozilla FireFox’un Windows 7 ve Windows 8 Desteği

Mozilla’dan Müjde: Windows 7 ve Windows 8 Desteği Uzuyor

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından bir tanesi olan Mozilla FireFox’un Mozilla Ürün Yönetim Kıdemli Direktörü Byron Jourdan’dan sevindirici haber nihayet geldi. Uzun zamandır beklenen Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemi kullanan kullanıcıların dört gözle beklediği habere göre Mozilla FireFox, Windows 7 ve Windows 8 için bir süre daha desteğe devam edecek.

Mozilla Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Byron Jourdan yaptığı açıklamada Mozilla FireFox’un Windows 7 işletim sisteminde Mozilla FireFox’a daha uzun süre güncelleme desteği sunmayı planladıklarını belirtti. Ayrıca Byron Jourdan’a sorulan bir diğer soruda Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemleri için desteğin devam edip etmeyeceği sorulduğunda ise Byron Jourdan: “Windows 8 ve Windows 8.1 içinde bu güncelleme desteği kesinlikle planlıyoruz fakat bu desteğin ne kadar süreceğine henüz karar vermedik” dedi. 

Yapılacak olan bu destek güncellemeleri sayesinde Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerine sahip kullanıcılar son gelen özellikleri alabilecek ve ayrıca güvenlik açıklarına karşı kendilerini daha çok güvende tutabilecekler.

Microsoft ve Google Chrome, uzun yıllardır Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 işletim sistemine destek güncellemeleri vermiyor. Statcounter analiz şirketinin yayınladığı verilere göre Dünya üzerinde kullanılan işletim sistemlerinin yaklaşık yüzde 3’ünü Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemli cihazlar oluşturuyor. Mozilla FireFox almış olduğu bu karar ile güncelleme desteği devam ettirerek pazarda büyük bir kullanıcı artışı elde edebilir.

arpacayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu