Haber

PKK lideri Duran Kalkan muhalefete destek istedi

ensonhaber.com

14 Mayıs seçimleri öncesi Türkiye adeta bir yol ayrımına geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidarını bitirmek için bir araya gelen muhalefetin en büyük destekçilerinden biri de Türkiye’de yıllardır kan ve gözyaşına sebep olan terör örgütü PKK oldu.

Kanlı terör örgütü PKK’nın liderleri arka arkaya yaptıkları açıklamalarla muhalefet adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan destek istedi.

PKK liderleri Murat Karayılan, Bese Hozat, Cemil Bayık, Mustafa Karasu ve Sabri Ok’un ardından terör lideri Duran Kalkan da açıklama yaptı.

Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu’ndan destek isteyen PKK lideri Duran Kalkan, çağrılarını yineledi.

PKK’lı terörist Duran Kalkan, MİT’e talimat verildiğini ve tüm PKK elebaşlarının tasfiye edilmek istendiğini, bu nedenle muhalefete destek vereceklerini ifade etti.

PKK’da MİT korkusu

PKK lideri Duran Kalkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan iktidarda kalırsa PKK’nın daha zor günlerden geçeceğine işaret ederek, şunları söyledi:

Tüm özgürlükçü ve demokratik güçleri destekliyoruz. AKP-MHP faşizmini yerle bir edeceğiz. Bu faşizm yıkılacak. Bunu herkes söylüyor, biz de söyledik. Tedbiri kaldıracağız.

AKP-MHP, MİT’i seferber etti. PKK yönetimini bulup vurmak için seferber oldular. Oradan alacakları sonuçla 14 Mayıs’ı kazanmak istiyorlar. Bu çok açık.

Kandil muhalefete tavsiyelerde bulundu

Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin desteklediği muhalefete de tavsiyelerde bulunan PKK lideri, ” Ana gündeminiz AKP ve MHP’yi yok etmek olsun..” söz konusu.

Duran Kalkan’ın bu sözlerinin arkasında muhalefetteki liste tartışmaları var.

Gözden kaçırma Kılıçdaroğlu’nun adaylığına PKK’lı Duran Kalkan’dan destek Haberin Detayları
PKK’dan Kılıçdaroğlu’na net takviye: HDP’nin tavrı seçim sonucunu doğrudan etkileyecek Haberin Detayları

haberyavuzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu