Haber

Taraftarlar Bu Kez Deprem Kurbanları İçin Toplandı

Milas Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Belediyede çalışan tüm kadın işçilere gün çiçek dağıtılarak kutlanırken, Milas’a gelen depremzedeler de ziyaret edildi.

Etkinlikler kapsamında akşam saatlerinde müzik dinletileri ve tiyatro oyunları sanatseverlerle buluşurken, Milas Belediyesi Gazi Hanımlar ve Genç Kızların ortasında oynanan voleybol maçı ile depremzedeler için çok anlamlı bir kampanya başlatıldı.

BELEDİYE ÇALIŞANINA ÇİÇEK

Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Muharrir, Milas Belediyesi Başkan Yardımcıları Ali Kurt ve Harun Reşit Çavuşoğlu, Kadınlar Günü nedeniyle belediyede görev yapan tüm kadın çalışanlara çiçek dağıtarak günlerini kutladılar.

MİLAS’A GELEN DEPREMDE BAYANLAR UNUTULMADI

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, müdürlük olarak deprem bölgesinden Milas’a gelen ve psikososyal destek verdikleri aileleri ziyaret ederek Kadınlar Günü’nü kutladı. Ailelere ikramlarda bulunan ve sohbet eden gruplar, zor günlerin ardından gün boyu kadınların yüzünü güldürmek için ziyaretlerine devam etti.

“SESİMİZİ DUYAN VAR MI?”

Akşam saat 19.30’u gösterdiğinde Milas Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği voleybol maçı ile bayanlar “Sesimizi Duyan Var mı?” değerli bir kampanyaya imza attılar.

Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen voleybol maçında Milas Belediyesi Gazi Bayan ve Genç Kız takımları, “Acınız Acımızdır” pankartı ile sahaya çıkarken, müsabakanın ilk düdüğüyle tribünlerden atılan hijyenik ped, kullanılmamış paketli ve etiketli iç çamaşırları, depremden etkilenen kadınlara destek oldu.

3. OYUN “SAYFASI” KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE İLETİŞİME GEÇTİ

Günün bir diğer etkinliği ise Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen müzikli dinleti ve tiyatro oyunuydu. Yönetmenliğini Mehmet Topbaş’ın yaptığı Sayfa 3 adlı oyun “Aşk Öldürmez!” Kadına yönelik şiddet konusuna vurgu yaparak.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu