Ekonomi

TechXtile Start-Up’ta büyük final 21 Aralık’ta.

BURSA (İGFA) –Uludağ Dokuma İhracatçıları Birliği (UTİB) himayelerinde bu yıl 4.’sü düzenlenen Türkiye’nin en değerli girişimcilik programı TechXtile Start-Up Challenge maratonunda final heyecanı yaşanıyor.

Level Up ve Scale Up kategorilerinde finale kalan 16 girişimci, 25 Kasım’da başlayıp 8 Aralık’ta sona erecek olan final eğitimlerinin ardından 21 Aralık’ta yapılacak büyük final için yarışacak.

Program Koordinatörü Ufuk Batum’un moderatörlüğünde düzenlenen Mentorluk Süreci Eğitimi’ne, Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Level-Up ve Scale-Up kategorilerinde 8’i finale kalmaya hak kazanan toplam 16 proje katıldı. Proje Koordinatörü Ufuk Batum, girişimci adaylarına projelerinin geliştirilmesinde yol gösterecek olan girişimcilik ekosistemindeki deneyim, birikim ve deneyimlerini paylaştı.

BÜYÜK FİNAL 21 ARALIK’TA

Son eğitimin başlangıcı olan Mentorluk Süreci Eğitimi sonrasında girişimciler; 8 Aralık’ta sona eren İş Planı Yazma, Finansal ve Finansal Tabloların Oluşturulması, Melek Yatırımcı Ağı Perspektifinden Girişim Finansmanı, Sunum Geliştirme konularında bir dizi eğitimden geçti.

Level-Up ve Scale-Up kategorilerinden finalistlerin ayrı ayrı katıldığı, 8 Aralık’ta düzenlenen Sunum Geliştirme Eğitimi’nde; UTİB İcra Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, ‘Fikriniz Var mı?’ Yapımcısı Fuat Sami ve Ufuk Batum liderliğinde adaylar, projelerinin sunumlarını yaparak eksik yönlerini tamamlama fırsatı buldu. Programa toplam 74 proje başvurdu ve tüm elemeleri geçen 16 proje 21 Aralık’ta yapılacak finalde yarışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu