Haber

Ailesiyle bir sokak kedisi sahiplendi, doğumu komşu dükkanda olacak

Diyarbakır’da 3 yıl önce çocukların kuyruğunu kesmesi üzerine dükkanına gelen kediye ailesiyle birlikte bakan kasap Mehmet Beyazkurt, ‘Reis’ adını verdiği hayvanın doğumu için arkadaşının boş olan dükkânını kiralamak istedi. Dükkan sahibi, kedi için kiralanacağını öğrenince şarjı kesti.

Kayapınar’da kasaplık yaparak geçimini sağlayan Mehmet Beyazkurt, 3 yıl önce iş yerinin önünde kuyruğu kesik bir kedi buldu. Çocukları Habib (21), Muhammed Mehdi (11) ve Dicle Beyazkurt’a (16) bakan Mehmet Beyazkurt, kediye ‘Reis’ adını verdi. Beyazkurt ailesi, 4. kez hamile kalan ‘Reis’in rahat bir ortamda doğum yapması ve yavrularını büyütmesi için iş yerinin yanında bulunan 20 metrekarelik dükkanı kiralamak istedi. Aynı zamanda arkadaşı olan mülk sahibi ile görüşen Beyazkurt, dükkanı 1500 TL’ye kiralamayı kabul etti. Dükkanın ‘Reis’ için kiralanacağını öğrenen işletme sahibi, doğum yapıp yavrularını büyütene kadar kira istemeyeceğini söyledi.

Kasap Mehmet Beyazkurt, Reis’in rahat doğum yapması için para vermeye hazır olduklarını belirterek, geçen yıl başka bir esnafın boş olan dükkânını Reis için verdiğini söyledi. Beyazkurt, “Küçükken kuyruğunu kesen çocuklar buraya sığındı. Kediyi veterinere götürüp tedavi ettirdik. İsmi ‘Reis’ olan kedimiz büyüdü ve bizde 4. doğumunu yapıyor. Çocuklarına da baktı.Diğer çocuklarını da evlat edindik.Ama son doğumundan beri.Hepsi bir gün arayla öldü.Yine hamile, bize torun getirecek.Bu sefer çocuklara ölmeden sahip çıkacağız. Çocukları yan dükkandaki arkadaşımdan kiralamak istedik.Kiralama adı altında anahtarı ondan aldık.Fakat kedi için kiraladığımızı öğrenince parayı almaktan vazgeçti. ‘Yavrular büyüdükten sonra anahtarı bize verebilirsiniz’ dedi. Biz orada büyüdük” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu