Haber

Beyin Tümörü Hastası Mustafa Yıldız evini yapamıyor

MUSTAFA USTASI

Sinop İstanbul’un Durağan ilçesinde babasından kalan evde yaşayan Yıldız, yaklaşık 2 ay önce şiddetli yağmur nedeniyle yıkıldı. Beyninde tümör bulunan 36 yaşındaki Mustafa Yıldız, “Devletten destek alamadım. Kaymakamlığa başvurdum. Geleceklerini söylediler, gelmediler. Yardimcidan para istemiyorum. Vatandaş benim çatımı yapsınlar ustaya para veremem.”

İstanbul İstanbul’da su ve simit satarak geçimini sağlayan 36 yaşındaki Mustafa Yıldız, kira artışı nedeniyle memleketi Sinop’a geldi. Sinop’un Durağan ilçesinde babasından kalan evde yaşayan Yıldız, yaklaşık 2 ay önce şiddetli yağmur nedeniyle yıkıldı. Evi yıkılan Yıldız, Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde akrabalarıyla birlikte yaşıyor. 36 yaşında beyninde tümör bulunan Yıldız, Sinop’taki evini yaptırıp tekrar evine dönmek istiyor.

“VALİLİK’E BAŞVURDUM GELECEĞİZ DEDİLER BAŞVURMADILAR”

Mustafa Yıldız dedi ki:

“Beynimde kasılma var. Beyin tümörü hastalığım vardı. Daha önce ağır bakımda vefat ettim. Ondan sonra İstanbul’da açık alanda çalışmaya başladım. Kiralar bir anda artınca burada geçimimi sağlayamaz hale geldim. , Sinop’a geldim babamdan kalma eski bir evimiz var oraya vardığımızda sağanak yağdı çatı çöktü şu an teyzemde geçici olarak kalıyorum ustalar evi yapmak için para istiyorlar ev.komşular yardımcı oldu.biraz ekipman aldım.ama bir şeyim eksik.çok şükür tanıdıklar yardımcı oldu ama yine de eksiğim var.devletten takviye alamadım.başvurdum.geleceklerini söylediler vermediler hayırsever vatandaştan para istemiyorum çatımı yapsınlar ustanın parasını ödeyemem biraz verdim ama hala eksiğim var ev için çok tadilat istiyor senin evin.devletten takviye istiyorum.evin içinde bir çok tadilat var.ev yapıldıktan sonra hayvancılık yapmayı düşünüyorum. geçimimi sağlayamıyorum Yıkılan evde kızım, eşim, oğlum ve yeğenlerim vardı. Geçimini sağlamak zor. Her şey değerlidir. Annem bakkala bile gidemiyor.”

Kaynak: ANKA / Hayat

honazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu