Haber

Elazığ Belediyesi Çalışanları Zam Kararını Başkanla Kutladı

Elazığ Belediyesi’nde maaşlara yüzde 103,8 zam yapılmasının ardından çalışanlar, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı kapıda çiçekler, davul ve klarnet eşliğinde karşıladı.

Ülke genelinde yaşanan yüksek enflasyon karşısında Elazığ Belediyesi çalışan sayısını yüzde 103,8 artırdı. Türkiye’de en uygun sözleşme Elazığ Belediyesi tarafından yapılırken en düşük işçi maaşı 20 bin 26 TL oldu. Zam kararının ardından işçiler, Önder Şahin Şerifoğulları’nı belediye binası önünde davul klarnet eşliğinde çiçeklerle karşıladı. Araçtan iner inmez bir alkış tufanı olurken, Başkan Şerifoğulları’na çalışanlar tarafından çiçek takdim edilerek ‘Ulu Başkan’ tezahüratları yapıldı.

Kendisini karşılayan çalışanlara seslenen Önder Şahin Şerifoğulları, “31 Mart 2019’da hemşehrilerimizin güçlü desteğiyle çıktığımız bu kutlu yürüyüşte beni hiç yalnız bırakmadığınız için sizlere minnettarım. Geldiğimiz günden beri. Misyonunu, ilimizin alt yapısından üst yapısına, kültüründen sanatına ve eğitimine kadar her alanda ilimizin doğusundan öğrendiğimiz, batısından kuzeyinden güneyine tüm mahallelerimize hizmet etmek için yola çıktık. ilmek ilmek “Kentimizin altyapısını yeniliyoruz, meydanlar yapıyoruz, yer altı otoparkları, fuar ve kongre merkezleri yapıyoruz. Gözbebeğimiz olarak tabir ettiğimiz Harput’a hizmetlerimizi icra ediyoruz” dedi.

Başkan Şerifoğulları, “Çalışanlarımızın her hizmetimizde alın teri ve emeği var. Dün olduğu gibi bu emeğinizin karşılığını verebilmek için sendikamızla toplu iş sözleşmesi imzaladık. İnanıyoruz. 20 binden 25 bine varan güzelleştirmelerle sizler için güzel bir toplu iş sözleşmesi yaptığımızı belirterek, “Sizlerin emeğini, emeğini her zaman önemsedik. Geçen yıl yaptığımız toplu iş sözleşmesinde tartışıyorum. Türkiye’deki belediyeler arasında en güzeliydi. Bu yıl bahsettiği rakamlar ve 6 ay sonra uygulayacağımız yüzde 10’luk sosyal yardım payı ve bir yıllık enflasyon oranındaki artışla çalışanlarımızın maaş seviyesini yeterli seviyeye getireceğiz. Enflasyon noktasında onların ezilmemesi, sizlerin ise şehre hizmet noktasında daha çok aşk ve tutkuyla çalışmaları için güzel bir iş sözleşmesine imza attık. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Seninle yürümek için daha çok yolum var. Bu kutlu yürüyüşe hep birlikte devam edeceğiz. Belediyede görev yapan işçi, memur ve şirket personelimizin her biri ile belediyeyi kalkındırmak, kalkındırmak, müreffeh kılmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Durmayacağız, uyumayacağız, kutlamayacağız. Biz bu şehre aşığız. Bu şehre hizmet etmek boynumuzun borcudur” dedi.

Hizmet İş Sendikası Başkanı Mustafa Bahçeci, “Cumhurbaşkanımızla yaptığımız sözleşme şu anda Türkiye’nin en iyi sözleşmelerinden biri. Genel olarak baktığımızda sözleşmemizin üzerinde başka bir sözleşme yok. Liderimize teşekkür ediyoruz. Hep birlikte daha iyi yarınlara ulaşacağız.” – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu