Teknoloji

Huawei, Yeni Elektrikli Araba Luxeed’i Duyurdu: HarmonyOS 4 ile Geliyor!

Daha çok akıllı telefon gibi çalışmalarıyla tanıdığımız Çinli teknoloji devi Huawei, otomobil konusunda da atılımlar yapıyor. Bugün Huawei’nin akıllı araba departmanının CEO’su Yu Chengdong’dan yapılan bir açıklama, şirketin çok yakında oldukça takdir edilebilecek bir araçla karşımıza çıkacağını ortaya koyuyor.

Chengdong geçenlerde şöyle dedi, “ lüks isimli yeni elektrikli sedanı resmen duyurdu. Araçla ilgili çok fazla detay paylaşılmasa da bazı değerli bilgiler bulunuyor.

HarmonyOS 4 ile gelecek arabanın tasarımı böyle olacak

Huawei’nin açıklamasına göre Luxeed, coupe deneyimini farklı bir boyuta taşıyacak. Tasarımı incelediğimizde Luxeed’in oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz. Simetrik ön kısım, ön ışık şeridindeki Luxeed logosu ve gizli kapı kolları öne çıkan özelliklerden bazılarıdır.

Araçla ilgili en dikkat çekici şey ise Huawei’nin yeni işletim sistemi. Harmony OS 4 ile gelmek Geçtiğimiz günlerde tanıtılan HarmonyOS 4, pek çok yeni özelliğe sahipti. Bu da aracın hem bu özelliklere sahip olacağı hem de Huawei markalı akıllı telefonlar ve akıllı saatlerle uyumlu olacağı anlamına geliyor. Harmony OS 4 ile çoklu ekran kullanımı, daha fazla uygulama, konsol düzeyinde oyun oynama gibi şeyleri kokpitteki büyük ekranda görebiliriz. Luceed’in Huawei ADS 2.0 akıllı sürüş sistemine sahip olacağını da belirtelim.

Elektrikli sedanı kimin üreteceği henüz açıklanmadı. Ancak, iddialar Chery yanında. Bazıları, Luxeed’in Chery Exeed ES ve ET modellerinde kullanılan E0X mimarisi üzerine inşa edileceğini iddia ediyor. Bu da iki şirketin yeni aracı ortaklaşa yapacağı yönündeki söylentileri destekliyor.

Akıllı araçlara yeni bir kategori getireceği söylenen Luxeed için şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Huawei, araba bu yılın üçüncü çeyreğinde , yani önümüzdeki birkaç ay içinde tanıtılacak. Resmi lansman gerçekleştiğinde yeni elektrikli araç hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

haber-yenisarbademli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu