Haber

“Kendi Yolumda” filminin galası Ankara’da yapıldı

Direktör Ömer Faruk Sorak’ın imzasını taşıyan “Kendi Yolumda” filminin Ankara’daki galası gerçekleştirildi.

Yönetmen Sorak ve oyuncular Gökhan Özoğuz ile Ferit Aktuğ, bir alışveriş merkezinde başkentli sinemaseverlerle bir ortaya geldi.

Filmi “Bir ünlü, başka bir coğrafyada doğsaydı yolunu bulur muydu?” fikriyle, herkesin kendi yolunu bulabilme kıssası üzerinden kurguladıklarını belirten direktör Sorak, “Biz, yolda olan ve kendi yolunu bulmak isteyen herkese yan yollara sapmadan, inandıkları yola gidebilmenin azmini veren bir film yaptık diye düşünüyorum.” dedi.

Başrol oyuncusu Özoğuz ise sinemanın senaryosunu duyar duymaz “hemen hayata geçirelim” dediğini söyledi. Özoğuz, şöyle devam etti:

“Film bize kendi kendini yazdırdı zaten. Film aslında herkesin inandığı, yürümek istediği yolda bıkmadan, usanmadan sonuna kadar giderse ve ‘başarıya giden her yol mubahtır’ değil tam anlamıyla saf, öz duygusuyla yürüdüğü zaman illa bir yerde başarının onu bulduğunu ifade eden bir film. Film, hayat gibi ondan dolayı da ‘Kendi Yolumda’ demek istedik.”

Oyuncu Aktuğ da sinemada Özoğuz’un yakın arkadaşı rolünde olduğunu belirterek, “Gökhan’ı yolda tutmaya çalışan arkadaşı. Sinemanın biraz daha eğlenceli tarafıyım.” diye konuştu.

Mansur Yavaş: “Kan kaybeden sinema sanatına takviye olacağız”

Galaya katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da bir başkentin çağdaş başkentlerle yarışabilmesinin en önemli şartının, sanatı ve sanatçıyı desteklemesi olduğunu söyledi.

Kovid-19 döneminde özellikle en fazla zarar gören gruplardan birinin sanatçılar olduğuna işaret eden Yavaş, “Bizler de inşallah hayli kan kaybeden sinema sanatına dayanak olacağız. Kendimiz gelemesek de fiyatsız okuttuğumuz, Anadolu’dan gelmiş öğrencilerimiz var, inşallah onları sistemli halde sinemayla buluşturup, dayanak olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Daha sonra oyuncular, izleyicilerle sineması izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu