Haber

Manisa’da yüzde 100 sübvansiyonlu kasa dağıtımı devam ediyor

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin meyve üreticilerine yönelik hazırladığı 120 Bin Sandık Desteği projesi Köprübaşı ilçesinde gerçekleşti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Köprübaşı Muhtar İşleri Müdürü Enver Çetin, Meclis Üyesi Tanju Yelken, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ali Korucu, Borlu Orman İşletme Şefi Erhan Öğüt, Mahalle Muhtarı, Köprübaşı MASKİ Şantiye Şefliği’nde düzenlenen program. Muhtarlar ve meyve üreticileri katıldı.

6 BİN ADET MEYVE KASALARI ÜRETİCİLERE TESLİM EDİLDİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Köprübaşı’ndaki 600 meyve üreticisine yüzde 100 sübvansiyonlu 10 meyve kasası dağıtım töreninde konuşma yaptı.

Öztozlu, “Cumhurbaşkanımız Cengiz Ergün’ün liderliğinde kırsala verdiğimiz destek her geçen yıl artarak devam ediyor. 30 Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürüttüğümüz projelerle diğer belediyelere örnek olan bir belediyeyiz. Başkanımız Cengiz Ergün bu yıl kırsal kalkınma projelerine 122 milyon lira bütçe açıkladı. Yeni projeleri ve KDV’yi de dahil ettiğimizde 150 milyon liralık bütçeyi siz değerli üreticilerimize destek için kullanacağız. Daha önce gübre dağıtımı, damızlık koç, tohum ve fidan dağıtımı, sulama boruları, gölet üretimi gibi birçok program için bir araya geldik, bugün ise meyve yetiştiricilerinden gelen talep üzerine meyve üreticilerine kasa dağıtmak için bir araya geldik. İlk etapta 100 bin olarak belirlediğimiz meyve kasasını yüzde 20 artışla 120 bine çıkardık. “Siz üretime değer katan değerli üreticilerimize dağıtacağımız meyve kasalarının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

habervakfikebir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu