Haber

Millet İttifakı’nın ikinci tür stratejisi: Kabine açıklanacak ve “en iyi kadro bizde” denecek

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimin ardından partisinin genel merkezinde iki gün boyunca kurmaylarıyla görüştü ve ikinci tür çalışmalara hazırlandı.

Kılıçdaroğlu, mesajlarını bundan sonraki dönemde il gezileri ve mitinglerden çok sosyal medya ve televizyon ekranlarından verecek.

Parti kurmayları, bu formda adayların dünyanın dört bir yanındaki ikinci sınıf seçimlerde oylarını artırdığını söylüyor.

Kılıçdaroğlu artık daha sert bir dil kullanacak, “CHP, PKK ile işbirliği yapıyor”Milliyetçi söylemlerle seçmene güven aşılayacağı belirtildi.

Kılıçdaroğlu, bu dönemde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere ancak birkaç ziyaret gerçekleştirebildi. Parti kadroları ise bölgelerine dönerek Kılıçdaroğlu için oy isteyecek.

Deprem bölgesi, Anadolu ve Karadeniz’de çalışmalar yapılacak.

Personel, Anadolu için milliyetçi söylemlere de dikkat çekiyor. Terörle arasındaki mesafenin net bir şekilde gösterilmesi gerektiğini düşünüyor.

BAZI BAKANLIKLAR AÇIKLANABİLİR

Oy oranını artırmayı hedefleyen Millet İttifakı, seçimi kazanmak için belli bakanlıklara kimlerin atanacağını önceden açıklamayı planlıyor.

6 liderin gündeme geldiği son toplantıda Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesi bakanlar kurulu açıklaması değerlendirildi. İçişleri, Dışişleri, Adalet, Milli Savunma, Milli Eğitim, Çevre, Şehircilik, Ulaştırma ve Sağlık bakanlarının kimler olacağı seçimden günler önce açıklanırken, Diyanet İşleri Başkanlığına da kimlerin atanacağı açıklandı. seçmeni motive edecektir.

Özellikle Meral Akşener ve ÂLÂ Parti kadrolarının altını çizdiği bu strateji ile Kılıçdaroğlu-Erdoğan arasında sıkışan yarış yerine. “En iyi kadroya sahibiz” Bu sayede seçmene bir mesaj vermek amaçlanmaktadır. Tarafsız, tüm Türkiye’yi kucaklayacak, adaletli, vatandaşta yabancılaşma yaratmayacak isimlerle İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına güven duygusu oluşturulmak isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu