Teknoloji

Nothing, Aşırı Uygun Fiyatlı Yeni Akıllı Saati ve Kulaklığını Tanıttı: İşte CMF Watch Pro 2 ve Buds Pro 2’nin Özellikleri

Nothing, bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikle uzun süredir beklenen kendine has tasarımlı CMF Phone 1’i resmen duyurmuştu. Uygun fiyatlı cihaz, değiştirilebilir arka kapaklar gibi ilginç özelliklerle gelmişti. Ancak şirketin duyurduğu tek şey bu telefon değildi. Nothing, CMF markası altında bir akıllı saat ve kulaklık da tanıttı.

Şirketin yeni akıllı saati CMF Watch Pro 2 ismini aldı. Kulaklık ise CMF Buds Pro 2 olarak karşımıza çıkıyor. Her iki cihazda uygun fiyatlara ve dikkat çeken özelliklere sahip.

CMF Watch Pro 2 neler sunuyor?

CMF Watch Pro 2, şirketin diğer cihazları gibi şık, minimalist ve alışılagelmişin dışında bir tasarıma sahip. Saatte 466×466 piksel çözünürlüğe sahip 1,32 inçlik AMOLED bir ekran görüyoruz. Her zaman açık ekran (AOD) özelliği sunan cihazın maksimum parlaklığı ise 620 nit.

Yuvarlak tasarıma sahip CMF Watch Pro 2, çıkarılabilir çerçevelerle geliyor. 100’den fazla saat yüzüne sahip olduğunu ve aynı zamanda müzik kontrollerinden hava durumuna kadar birçok farklı işleve sahip özelleştirilebilir widget’larla geldiğini ekleyelim.

120’den fazla spor modunu destekleyen cihaz, 5 sporu otomatik tanımlayabiliyor. Ayrıca kalp atış hızı, stres seviyesi, kandaki oksijen satürasyonu, uyku takibi, regl döngüsü takibi gibi birçok sağlık özelliğine de sahip. IP68 su ve toz direncini unutmayalım. Pil ömrü de aynı zamanda etkileyici. Şirkete göre 305 mAh bataryayla gelen saat, tek şarjla 11 gün gidebiliyor.

Dört farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek CMF Watch Pro 2’nin başlangıç fiyatı 69 dolar olarak açıklandı.

CMF Buds Pro 2’de neler var?

Şimdi de yeni kulaklıklara göz atalım. CMF Buds Pro 2’de de çok şık bir tasarım yer aldığını görüyoruz. Cihazda 50 dB’e çıkabilen aktif gürültü önleme (ANC) özelliği var. Ayrıca 11 mm bas sürücüleri ve 6 mm düzlemsel tweeter’lar ile önceki nesle kıyasla çok daha zengin bir ses deneyimi sunuyor.

Şarj kutusuna bir tuş eklenmiş. Bu tuşla birlikte ses ayarlamadan aramaları kabul etme ve ANC’yi kapatmaya kadar birçok işlev gerçekleştirilebiliyor. Her kulaklıkta ses ve rüzgar gürültüsünü azaltma algoritmalarına sahip 3 mikrofon var. Bunun dışında Bluetooth v5.3, dokunmatik kontroller, çift bağlantı ve Nothing X uygulamasıyla erişilebilen ChatGPT entegrasyonu var. Kulaklığın Android 5.1 ve iOS 13 ve üzeri ile uyumlu olduğunu ekleyelim.

En merak edilen konulardan biri olan pil ömrüne bakacak olursak Nothing’in açıklamasına göre ANC açıkken 26 saat, kapalıyken ise 43 saate kadar şarj sunuyor. Cihazın 10 dakikalık şarjla 7 saate kadar oynatma süresi sunabildiğini de ekleyelim.

Dört farklı renkle sunulacak CMF Buds Pro 2’nin başlangıç fiyatı 59 dolar olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu