Ekonomi

Aile Destek Ödemeleri ne zaman yatacak, başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Aile Destek Ödemeleri, Temmuz ayının 15 ila 31’i arasında hesaplara yatacak. 12 ay boyunca düzenli bir şekilde ödenen destek ödemeleri son bulduğu için bu ay (Temmuz) son kez yatırılacak. Peki, Aile Destek Ödemeleri başvurusu nereden, nasıl yapılır?AİLE DESTEK ÖDEMELERİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Aile Destek Ödemelerinden faydalanmak için belli şartların sağlanması gerekiyor. Ardından e-devlet üzerinden “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” ekranından kolaylıkla başvuruda bulanabilirsiniz. E-devlet’i kullanmayan vatandaşlar ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) veya bakanlığın herhangi bir kurumundan bu işlemi gerçekleştirebilir.AİLE DESTEK ÖDEMESİ SORGULAMA NEREDEN YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu ödemeleri e-Devlet’ten “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” kısmından Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TC) ile giriş yapıp sorgulayabilirsiniz.AİLE DESTEK PAKETİ KİMLER ALABİLİR?

Başvuruda bulunan kişinin ihtiyaç sahibi olduğu anlaşıldığı vakit bu destek paketinden yararlanabilecektir. Ayrıca sosyal destek paketini hali hazırda alan ekstradan bu destekten faydalanabilir.

AİLE DESTEK PRORGRAMI AMACI NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Türkiye Aile Destek Programı çok sayıda ihtiyaç sahibine ekonomik açıdan yararı dokundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplamda 2.5 milyon vatandaşa 2.5 milyar destek verildiğini ve bu destek çalışmasının daha da genişleteceğini belirterek, “Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım gücünü daha da artıracağız. Aile destek programları Haziran’da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek çalışmaları sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

AİLE DESTEĞİ PROGRAMI ÖDEMELERİ NE KADAR, KAÇ TL?

Hane başına 450 TL ile 600 TL arasında ödemeler yapılacak. Hanelerin gelir düzeyine bakılarak yıllık 5.400 TL ile 7.200 TL arasında ödemeler sağlanacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu