Haber

Şampiyon Güreşçi mata dönmek için gün sayıyor

– Şampiyon Güreşçi mindere dönmek için gün sayıyor

SİVAS – Milli güreşçi Halit Özmüş, geçirdiği sakatlık sonucu ameliyat oldu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde başarılı bir ameliyat geçiren sporcu, mindere dönmek için gün sayıyor.

9 ay önce diz ön çapraz bağ yaralanması geçiren Halit Özmüş, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde ameliyata alındı.

SCU Öğrencisi ve Güreş Milli Takımı bireysel sporcusu Halit Özmüş, önceki dizindeki sakatlığın tekrarlaması nedeniyle HCU Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Zekeriya Öztemur ile görüşen Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özmüş, başarılı bir ameliyat geçirdi.

Milli güreşçinin 9 ay önce ön çapraz bağ yaralanması geçirdiğini ifade eden Prof.

“Sakatlandığımda şampiyon oldum”

Güreş Milli Takım Sporcusu Özmuş, son müsabakadaki mağlubiyetinin sebebinin sakatlığı olduğunu belirterek, “9 ay önce sakatlandığımda hocamız ilgilendi. Sivaslı olduğum için yine Üniversite Hastanesi’nde karar kıldık. Gençliğimin son senesi olduğu için hocama “Nasıl güreşirim?” diye sordum. “Yenilgimden sonra sakatlığımın bana engel olduğunu anladım. Hemen hocamdan randevu alıp ameliyat oldum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu