Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi GAP Yeşil İnovasyon Yarışması’na destek arıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentteki kamu kurumları ve özel sektör desteğiyle altıncısı düzenlenen GAP Yeşil İnovasyon Yarışması öncesinde Lider Beyazgül ve yarışı destekleyen kurumların temsilcileri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulusal Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Bahçe Sosyal Tesisleri ve inovasyon projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, Harran Üniversitesi, GAP Yönetimi, Hayata Dayanak Derneği, Habitat Derneği ve özel daire temsilcilerinin katkılarıyla düzenlenen, bu yıl 6.sı düzenlenecek GAP Yeşil İnovasyon Yarışması öncesinde proje paydaşları bir araya geldi. .

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Başkan Beyazgül’ün yanı sıra Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, GAP İdaresi yetkilileri, paydaş kurum temsilcileri ve üniversite öğretim üyeleri katıldı.

Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerinde gerçekleştirilen toplantıda, bölgede yeşil inovasyon projelerinin desteklenmesi ve geliştirilmesi için yapılacak çalışmalar ile Mezopotamya Yaşam Laboratuvarı Teknoloji ve İnovasyon Merkezi bünyesinde Teknofest için devam eden çalışmalar paylaşıldı.

Gap Yeşil İnovasyon Yarışması, bölgedeki genç girişimcileri ve start-up’ları desteklemeyi, yenilikçi ve çevre dostu projeleri teşvik etmeyi amaçlıyor. Toplantının amacının iş birliğini güçlendirmenin yanı sıra bölgeye özgü çevre sorunlarına yenilikçi çözümler sunma potansiyelini artırmak olduğu ifade edildi.

“Bilişim bize sonsuz bir ufuk açıyor”

Şanlıurfa’nın değerli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Bu yıl altıncısı düzenlenecek proje yarışına şehrimizin ev sahipliği yapmasını son derece değerli buluyoruz. Teknolojinin önemini bildiğimiz için” dedi. İnovasyon ve İnovasyon çok iyi, Mezopotamya Yaşayan Belediye Başkanı olarak çalışmalara başladık.” Laboratuvar Teknolojileri ve İnovasyon Merkezimizi kurduk ve burada bilişim çalışmalarına başladık. Yapay zekanın belediye bünyesinde kullanılması konusunda adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. Günümüzün en önemli konularından biri elbette iklim krizi ve küresel ölçekte değişen iklimle mücadeledir. Sorunların kısa sürede çözülmesi adına “Bilişim ve teknolojinin olanaklarından yararlanmak son derece değerli. Bilişim, hayal ettiğiniz her şeyin gerçekleşebileceği fikrini pekiştirdi. Bu da bize sonsuz bir ufuk açıyor” dedi. .

“Bu projeler gençlerimizin önünü açıyor”

Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Tahir Güllüoğlu, “Harran Üniversitesi olarak eğitimin bir parçası olmaya söz verdik. Kendi öğrencilerimizle bir bütünlük oluşturma yolunda ilerliyoruz. Bu bütünlüğü şehrimizle ve diğer halklarla birlikte oluşturmak çok değerli. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz projeler gençlerin önünü açıyor, “Projelerin ortaya çıkmasında büyük etken” dedi.

GAP Bölge Yönetimi Başkan Yardımcısı Nusret Mutlu, “Proje ulusal, TEKNOFEST gibi yarışmalara katılımın önünü açacak. Altıncı yarışımızla ilimizin ve bölgemizin kalkınmasına önemli bir destek sağlayacak.” – ŞANLIURFA

iznik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu